Aktualności

Port Lotniczy w Gdańsku z nowym terminalem
2022-06-23

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy Gdańsku z nowym terminalem


Port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest gotowy na przyjęcie nowych pasażerów. Pirs zachodni Terminalu T2 po 3 latach rozbudowy zostanie otwarty dzisiaj, 23 czerwca 2022 roku.


Dzięki nowej inwestycji podróżni oraz gdańskie lotnisko zyskają prawie 16 tysięcy metrów kwadratowych dodatkowej przestrzeni. Dotychczasowa powierzchnia lotniska zajmowała obszar 45 tysięcy metrów kwadratowych. Od dzisiaj obsługa pasażerów będzie sprawniejsza i szybsza. Na parterze pirsu zlokalizowana została cześć przylotowa, a na piętrze strefa odlotów. Na rozbudowie zyskają szczególnie podróżni udający się do krajów spoza strefy Schengen, takich jak Wielka Brytania, Irlandia czy Gruzja oraz do wakacyjnych kurortów w Turcji, Egipcie, a niedługo także w Meksyku, Dominikanie i Tajlandii oraz na Zanzibarze i Kubie. Podróżujący do tych miejsc będą obsługiwani w nowym pirsie.


Jak poinformował prezes lotniska w Gdańsku: Kończy się kolejny wielki etap inwestycyjny na naszym lotnisku. Za nami trudny czas dla branży lotniczej. W Porcie Lotniczym Gdańsk wykorzystaliśmy jednak pandemię koronawirusa, by dokonać skoku rozwojowego, który pozycjonuje nas w czołówce i daleko przed konkurencją. Podjęliśmy śmiałą decyzję i zrealizowaliśmy inwestycję, mimo kryzysu w lotnictwie i strat, które ponosiły firmy w naszej branży.(…)Mapa strony  |   Polityka prywatności  |   Nota prawna

Projekt i wykonanie QBE-ART