Aktualności

Kabina Premium Comfort od KLM
2022-06-23

Nowa kabina Premium Comfort od KLM


Linie Lotnicze KLM zapowiedziały wprowadzenie nowej kabiny Premium Comfort. Będzie to kabina pośrednia pomiędzy klasą ekonomiczną i biznes na trasach międzykontynentalnych. Nowa usługa ma zapewnić większy komfort i dodatkowe usługi w korzystanej taryfie cenowej. W nowe kabiny zostaną wyposażone szerokokadłubowe samoloty Boeing B787-9 i Boeing B 787-10 Dreamliner oraz Boeing B777-200 i 300, które w pierwszej kolejności obsłużą trasy do Ameryki Północnej. Sprzedaż biletów ma ruszyć od końca lipca 2022 roku.


Bagaż i usługi na lotnisku w Premium Comfort


Pasażerowie klasy Premium Comfort zyskują przywileje SkyPriority: priorytetową odprawę i pierwszeństwo w wejściu na pokład. Dodatkowo wybór Premium Comfort uprawnia do zabrania dwóch sztuk bagażu rejestrowanego (do 23 kg każda) oraz 2 sztuk bagażu podręcznego plus akcesorium (torebkę, aktówkę lub laptop) o łącznej wadze 18 kg.


Premium Comfort na pokładzie


Kabina Premium Comfort w zależności od typu samolotu zostanie wyposażona w 21 do 28 nowoczesnych foteli, które zostały zaprojektowane przez Collins Aerospace we współpracy ze specjalistami z KLM. Poza eleganckim wyglądem, nowy fotel jest szerszy, a jego oparcie odchyla się w znacznie większym stopniu w porównaniu z klasą ekonomiczną. Podróżni będą mieli do dyspozycji więcej przestrzeni na nogi, podnóżek i większy ekran oraz słuchawki w funkcją redukcji szumu, podobnie jak pasażerowie World Business Class. Miłą niespodzianka jest dedykowany pasażerom klasy Premium Comfort, zestaw akcesoriów podróżnych.


Nowa koncepcja serwisu pokładowego


Na potrzeby Premium Comfort KLM stworzył odrębną koncepcję serwisu pokładowego. W zależności od czasu trwania lotu, pasażerowie otrzymają jeden lub dwa posiłki na ciepło, do wyboru dania mięsne, rybne i wegetariańskie. Po posiłku będą serwowane kawa, herbata, likier i lody. Serwis wzbogacą oferowane pomiędzy posiłkami różnorodne przekąski i koktajle, które w dużej mierze zostaną wybrane spośród najbardziej popularnych pozycji w Klasie World Business.


Naczynia i akcesoria do serwisu pokładowego w kabinie Premium Comfort zostały wykonane z lekkiego polipropylenu i są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Natomiast akcesoria, które nie nadają się do wielokrotnego użycia, zostały wykonane z PEF – tworzywa opartego na surowcach roślinnych, które podlega całkowitemu przetworzeniu.Mapa strony  |   Polityka prywatności  |   Nota prawna

Projekt i wykonanie QBE-ART