Aktualności

Inauguracja połączeń z Warszawy do Rijadu z PLL LOT
2024-06-28
Rijad

Do Arabii Saudyjskiej na pokładach LOT


4 czerwca odbył się inauguracyjny rejs Polskich Linii Lotniczych LOT do Rijadu w Arabii Saudyjskiej. Uruchomienie kolejnego międzynarodowego połączenia w siatce LOT było możliwe dzięki podpisanej między Polską i Arabią Saudyjską umowie o komunikacji lotniczej.


Michał Fijoł, Prezes PLL LOT, podkreślił, że trasa Warszawa-Rijad otwiera nowe możliwości rozwoju zarówno dla turystyki, jak i biznesu. Rijad, jako dynamiczne centrum kultury i handlu kraju zyska bezpośrednie połączenie z centralną Europą, co zaowocować może intensywniejsza wymianą gospodarczą, ale także poszerzaniem wiedzy na temat Arabii Saudyjskiej w Polsce i na świecie.


Rozkład połączeń


Loty do Rijadu będą odbywały się trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele – za pomocą boeingów B737 MAX8, mogących pomieścić 189 pasażerów. Wyloty z Warszawy przewidziano na godzinę 15:20. Loty powrotne będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki, z wylotem z Rijadu o 01:25.


Obowiązek wizowy


Wjazd do Arabii Saudyjskiej dla obywateli Polski możliwy jest po wykupieniu wizy, której koszt wynosi około 500 zł. Obowiązkowe jest także ubezpieczenie.Mapa strony | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych | Nota prawna