Aktualności

Inauguracja połączeń z Warszawy do Taszkentu z LOT
2024-03-29
Taszkent

Z Warszawy do Taszkentu z LOT


LOT oficjalnie uruchomił połączenia pomiędzy Warszawą i Taszkentem. Inauguracyjny lot odbył się 13 marca 2024 roku. Samolot wystartował z Warszawy o godzinie 22:55 i dotarł do stolicy Uzbekistanu kilka minut po godzinie 9 czasu lokalnego. Połączenia obsłużył B737-8 MAX. W uroczystościach na Lotnisku Chopina wzięli udział m.in. ambasador Uzbekistanu w Polsce Amirsaid Agzamkhodjaev.


Rozkład lotów


Loty z Warszawy do Taszkentu możemy zaplanować na środę, piątek i niedzielę. Połączenia powrotne z Uzbekistanu będą odbywały się w poniedziałki, czwartki oraz soboty. W kwietniu i maju LOT uruchomi także rotację w środę z możliwością powrotu do Warszawy w czwartek.


Do kraju jedwabnego szlaku


Uzbekistan jest jednym z krajów o bogatej historii i kulturze, którego dzieje wiążą się z jedwabnym szlakiem handlowym, prowadzącym z Chin i Indii do Europy. Nowy kierunek to także precyzyjnie realizowany element strategii przewoźnika przewidzianej na lata 2024-2028. LOT zakłada w nim  rozbudowę siatki połączeń o kolejne trasy ważne z punktu widzenia biznesowego i o potencjale turystycznym.Mapa strony | Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych | Nota prawna